Organizator:

Air Products partnerem H2POLAND & NetZero Forum

Podziel się

 

Air Products jest jednym z producentów i dostawców gazów przemysłowych, obecnym na rynku polskim już od ponad 30 lat. Jako pierwsi w Polsce przeprowadzili udane testy tankowania autobusu wodorowego w Jaworznie oraz wodorowej lokomotywy manewrowej w Żmigrodzie. Celem firmy jest dekarbonizacja przemysłu i transportu, poprzez inwestycje w projekty dotyczące niskoemisyjnego wodoru. Na całym świecie już od ponad 65 lat świadczą dostawy wodoru do wielu branży przemysłu, a od ponad 25 lat wspierają rozwiązania wodoru dla mobilności.

Wspólnie z ACWA Power i NEOM stworzyli spółkę joint venture NEOM Green Hydrogen Company. Obecnie spółka JV buduje największy na świecie zakład zasilany energią odnawialną, który będzie produkować do 600 ton niskoemisyjnego wodoru dziennie w postaci zielonego amoniaku. Będzie to opłacalne rozwiązanie dla wielu sektorów przemysłu i transportu na całym świecie, a jedynym odbiorcą zielonego amoniaku będzie Air Products.

Firma ciągle pracuje nad technologiami z użyciem niskoemisyjnego wodoru, które pomagają zmniejszać ślad węglowy w przemyśle. Należą do nich m.in. rozwiązania topienia szkła, technologie tlenowo-paliwowe i wodór jako paliwo do topienia metali, atmosfery ochronne do obróbki cieplnej metali. Zaprojektowali, wybudowali i obsługują ponad 250 stacji tankowania wodoru na całym świecie m.in. na lotnisku Heathrow w Londynie w Wielkiej Brytanii.