Organizator:

Mini-Green Box - Rockfin i Stargate Hydrogen zaprezentowały podczas H2POLAND 2023 kompaktowy moduł wodorowy

Podziel się

Podczas Forum H2POLAND 2023 polski oddział firmy Rockfin oraz estońskie przedsiębiorstwo OÜ Stargate Hydrogen Solutions ogłosiły zakończenie pierwszego wodorowego projektu pilotażowego oraz podpisanie umowy ramowej, poświęconej przyszłym projektom budowy systemów do produkcji wodoru.

Projekt pilotażowy obejmował budowę kompaktowego modułu o mocy 10 kW z serii Stellar firmy Stargate Hydrogen z innowacyjnym systemem Rockfin, zwanym Mini-Green Box. Projekt ten stanowi znaczący kamień milowy we współpracy między obiema firmami, a jego pomyślny wynik otworzył drzwi dla kolejnych wspólnych projektów w przyszłości.

Mini-Green Box to kompaktowy i wydajny system zasilania wodorem, który może być wykorzystywany do różnych zastosowań, w tym do zasilania poza siecią i zasilania awaryjnego infrastruktury krytycznej. System jest zasilany technologią Stargate Hydrogen, która umożliwia wytwarzanie czystej, niezawodnej energii przy minimalnym wpływie na środowisko. Moduł ten zaprezentowano publiczności podczas Forum H2POLAND w Poznaniu.

- Nasza współpraca pokazuje zaangażowanie w napędzanie innowacji na rynku wodoru i dostarczanie zrównoważonych rozwiązań z myślą o bardziej ekologicznej przyszłości. Nasza pasja w połączeniu z determinacją zespołu Stargate były kluczowe dla osiągnięcia tego ważnego kamienia milowego. Głęboko wierzymy w długoterminowy potencjał wodoru jako rozwiązania w zakresie czystej energii - powiedział podczas H2POLAND Michał Wróblewski, CEO Rockfin.

Jan Grolig, Dyrektor Operacyjny Stargate Hydrogen, dodał: - Wspólnie pokonaliśmy wyzwania, wykorzystaliśmy nawzajem swoje mocne strony i przesunęliśmy granice tego, co jest możliwe. Mocno wierzymy w siłę współpracy i jesteśmy zaangażowani w rozwijanie silnego i trwałego partnerstwa z Rockfin.

Obie strony są podekscytowane możliwościami współpracy i już przygotowują się do podobnej współpracy przy znacznie większych projektach. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na czystą i niezawodną energię, wspólne wysiłki Rockfin i Stargate Hydrogen będą miały niewątpliwie znaczący wpływ na przyszłość branży wodorowej. Wspólnie angażują się w napędzanie innowacji, zrównoważonego rozwoju i wydajności w sektorze energetycznym, torując drogę do bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

Stargate Hydrogen to firma, która specjalizuje się w opracowywaniu gotowych rozwiązań dla wdrażania ekologicznego wodoru w gospodarce. Główne innowacje firmy koncentrują się na rozwoju alkalicznego wodoru nowej generacji.

Rockfin jest wiodącą na świecie firmą inżynieryjną specjalizującą się w projektowaniu, produkcji, testowaniu i serwisowaniu systemów olejowych i paliwowych do turbin gazowych i parowych, generatorów, sprężarek oraz wysokociśnieniowych napędów i systemów sterowania.