Organizator:

Port Sołacz – idealne miejsce spotkań gości targowych

Podziel się

W sercu zabytkowego parku, na gości z całego świata, czekają wygodne apartamenty, ale także znakomita kuchnia, która będzie idealnym zwieńczeniem intensywnego dnia spędzonego na Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2POLAND.

Port Sołacz to kameralne miejsce, pełne ciszy i spokoju, w którym w niezwykle komfortowych warunkach można zorganizować spotkania z partnerami biznesowymi, a także zregenerować siły w jednym z wygodnych apartamentów.

Znakomita kuchnia i wina z całego świata

Port Sołacz to restauracja casual dining, której szeroka oferta z pewnością zaspokoi gusta zarówno koneserów dobrej kuchni, jak i wina. Serwowane są tu autorskie dania, których pomysłodawcami są dwaj szefowie kuchni - Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski, laureaci Kulinarnego Pucharu Polski 2019, najważniejszego w Polsce konkursu dla profesjonalnych kucharzy. Dumą lokalu, nawiązującą do historycznych początków samego budynku będącego niegdyś winiarnią, jest także wine bar Portu Sołacz oferujący szeroką kartę z topowymi winami z całego świata.

Port Sołacz menu

Menu Portu Sołacz >>

We wnętrzu restauracji znajduje się aż 155 miejsc siedzących. W sezonie wiosenno-letnim dodatkowo 120 osób, będzie mogło korzystać z restauracyjnego tarasu. Port Sołacz sprawdzi się świetnie jako miejsce na śniadanie biznesowe, lunch lub kolację, czy też miejsce indywidualnego spotkania dla szerszego grona kontrahentów, które można zorganizować w jednej z sal restauracyjnych.

Apartamenty w Porcie Sołacz

Port Sołacz oferuje 20 miejsc noclegowych w pokojach Standard i Deluxe. Jasne,  minimalistyczne wnętrza sprawią, że goście poczują się w nich zrelaksowani i odprężeni. Każdy pokój ma osobną łazienkę, minibar, WiFi i telewizor z dostępem do programów radiowych i telewizyjnych. Pokoje są klimatyzowane. Obiekt został wyposażony w windę i jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Goście będą też mogli skorzystać ze śniadań serwowanych w hotelowej restauracji.

 

Rezerwacja noclegów:
tel. +48 696 102 225, e-mail: rezerwacje@portsolacz.pl

 

Odrobina historii

Budynek, w którym mieści się Port Sołacz, wybudowano na Wystawę Wschodnioniemiecką, która odbywała się na terenie dzisiejszych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mieściła się w nim wówczas winiarnia, więc idealnie sprawdził się jako lokal gastronomiczny. Przeniesiono go w 1912 roku do Parku Sołackiego. Przez ponad sto lat działała tu pod różnymi szyldami restauracja, ale zawsze był to jeden z bardziej znanych lokali w mieście. Po latach historia zatoczyła koło, a obiekt od Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych wynajęła Grupa MTP, by służył nie tylko mieszkańcom Poznania, ale także gościom targowym przybywającym do Poznania z całego świata.

Więcej informacji o Porcie Sołacz Menu Rezerwacja pokoi