Organizator:

Powołano Komitet Techniczny ds. Technologii i Procesów Wodorowych w ramach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego

Podziel się

 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało informację o powołaniu Komitetu Technicznego ds. Technologii i Procesów Wodorowych w ramach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Ministerstwo poinformowało, że wniosek Rady Sektorowej o powołanie Komitetu Technicznego ds. Technologii i Procesów Wodorowych uzyskał zgodę Zastępcy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (PKN) w dniu 16 lutego 2024 r.

- Komitet Techniczny w PKN to niezwykle ważne ciało, które nie tylko ma za zadanie implementacje istniejących norm światowych, ale również ma możliwość kreowania własnych dokumentów - podaje Ministerstwo Klimatu i Środowiska w komunikacie.

Informacja nt. powołania Komitetu została opublikowana stronie internetowej PKN pod adresem: https://pkn.pl/normalizacja/nowe-inicjatywy-normalizacyjne/nowe-ktkzpk/inicjatywy-powolania-ktkzpk

Zgłoszenia można przesyłać do 29 marca br. Warunkiem powołania nowego KT jest zgłoszenie do niego nie mniej niż 5 członków. Sposób zgłoszenia członkostwa w KT podany jest pod adresem: https://pkn.pl/normalizacja/jak-uczestniczyc-w-normalizacji/jak-zostac-czlonkiem-ktkzpk

W przypadku pytań prosimy o kontakt z panem Pawłem Piotrowiczem pod adresem email: pawel.piotrowicz@tuvsud.com.