Organizator:

Rośnie zainteresowanie technologiami wodorowymi

Podziel się

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i portal h2poland.eu objęły patronat medialny nad I Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko i zeroemisyjnych.

Choć Polska jest jednym z największych producentów wodoru na świecie, z produkcją ok. miliona ton surowca rocznie, na 70 mln ton globalnej produkcji, a zastosowanie wodoru znajduje swoje zastosowanie we wszystkich niemal gałęziach przemysłu, to świadomości możliwości, jakie daje wodór, nadal pozostawia wiele do życzenia. W obliczu wojny na Ukrainie, przy której przemiany społeczno-gospodarcze, nabierają jeszcze szybszego tempa, temat wodoru pojawia się w każdej niemal debacie.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. m.in. za pośrednictwem portalu h2poland.eu, popularyzuje wiedzę na temat nowoczesnych technologii generowania wodoru, procesów badawczych oraz prawa tworzącego się w Polsce prawa.

- Udział w Forum H2POLAND to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych działań związanych z szeroko pojmowanym wodorem. Dostrzegamy szansę w wodorze i sukcesywnie włączamy się w promowanie rozwiązań bazujących na jego wykorzystaniu  - dodaje Cezariusz Lesisz Prezes Zarządu ARP S.A.

I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND to zapowiedź dwóch intensywnych dni debat, dyskusji, prezentacji i spotkań w całości poświęconych technologiom wodorowym. 17 i 18 maja 2022 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich spotkają się przedstawiciele administracji rządowej oraz samorządów, inwestorzy, naukowcy i przedsiębiorcy otwarci na przyjazne środowisku rozwiązania. W części merytorycznej H2POLAND głos zabierze blisko stu ekspertów, który rozmawiać będą m.in. na temat perspektyw finansowych, technologii produkcji, infrastruktury, edukacji, partnerstw i dolin wodorowych w Polsce i Europie.

- Zaangażowanie Agencji Rozwoju Przemysłu w Forum H2POLAND potwierdza rosnące znaczenie technologii wodorowych oraz coraz większą otwartość polskiego przemysłu na rozwiązania, które wprowadza coraz więcej państw Europy – dodaje Joanna Kucharska, Dyrektor Grupy Produktów Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zachęcamy do odwiedzenia portalu H2POLAND.EU