Organizator:

Technologie wodorowe w samorządach. Zaproszenie na Forum Local Trends

Podziel się

Czy rozwój technologii wodorowych jest szansą na budowę przewagi konkurencyjnej regionów? Czy inwestycja w doliny wodorowe jest opłacalna? Jakie są doświadczenia samorządów z pierwszych wdrożeń? To pytania, które zadają sobie polskie samorządy. Okazją do rozmowy na te tematy w szerszym gronie ekspertów, będzie Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe. Na wydarzenie zapraszamy już 17-18 października 2022 r.

O LOCAL TRENDS REJESTRACJA NA FORUM PROGRAM WYDARZEŃ PANELIŚCI

Europejskie Forum Samorządowe to spotkanie przedstawicieli i przedstawicielek samorządów każdego stopnia, biznesu, polityki i nauki. Przez dwa dni omawiane będą najważniejsze problemy, przed jakimi stoją jednostki samorządu, a na zakończenie –wypracowane rekomendacje. Drugą edycję Forum zdominują tematy związane z Krajowym Planem Odbudowy i nową perspektywą finansową UE, a także bezpieczeństwem i niezależnością energetyczną samorządów. Sporo miejsca poświęcone będzie budowaniu inteligentnych, innowacyjnych i zielonych miast. Uczestnicy i uczestniczki Local Trends dyskutować będą m.in. o tym, jak sprostać rosnącym kosztom energii i w jaki sposób sfinansować zieloną transformację. Podzielą się doświadczeniami i wizjami budowania innowacyjnego miasta. Dużo miejsca podczas Forum poświęcone zostanie wymianie doświadczeń i prezentacji dobrych praktyk. Służyć temu będzie m.in. Scena Dobrych Praktyk.

Nadchodząca edycja Local Trends to nie tylko debaty i prelekcje, a również warsztaty praktyczne oraz dwa wydarzenia towarzyszące: Forum Rozwoju Miast i Kongres Regionów.

Program wydarzenia, który powstał po rekomendacjach uczestników i uczestniczek zeszłorocznego Europejskiego Forum Samorządowego, pokazuje najważniejsze tematy, z jakimi mierzą się lub będą się mierzyć w niedalekiej przyszłości polskie samorządy.

Zachęcamy do udziału w debacie - WODÓR PALIWEM PRZYSZŁOŚCI?

Tematy poruszane w czasie debaty:
• Skok w przyszłość: wodór, energia wiatrowa, paliwa alternatywne – przyspieszone odejście od paliw kopalnych
• Czy rozwój technologii wodorowych jest szansą na budowę przewagi konkurencyjnej regionów?
• Zielona transformacja miast – jak efektywnie współpracować z biznesem aby osiągnąć zakładane cele?
• Czy inwestycja w doliny wodorowe jest opłacalna? Doświadczenia samorządów z pierwszych wdrożeń
• Doliny wodorowe a rozwój czystego miejskiego transportu publicznego
• Wodorowy pociąg – zeroemisyjność w czystej postaci
• Możliwości stworzenia nowych partnerstw oraz zwiększenie kompetencji lokalnego rynku pracy w zakresie innowacyjności

 

⏰ 17-18 października 2022

🌍 Poznań Congress Center

 

Organizatorzy:

Grupa MTP, Centrum Myśli Strategicznych

 

Gospodarze:

Miasto Poznań, Miasto Sopot

O LOCAL TRENDS REJESTRACJA NA FORUM PROGRAM WYDARZEŃ PANELIŚCI