Organizator:

ZE PAK powiększa swój portfel o kolejną farmę wiatrową

Podziel się

PAK-Polska Czysta Energia (PAK-PCE) rozpoczyna budowę nowej farmy wiatrowej, która będzie produkowała czystą i zieloną energię z wiatru.

ZE PAK S.A. jest jednym z liderów transformacji energetycznej w Polsce. Jako pierwsi w Polsce odejdziemy od produkcji energii z węgla. Już od roku produkujemy czysty i zielony prąd w największej w Polsce elektrowni słonecznej w Brudzewie w Wielkopolsce. Ta zbudowana na terenach zrekultywowanych i pokopalnianych farma fotowoltaiczna może osiągnąć moc 70 MWp. Obecnie trwają już prace nad planami jej rozbudowy.

Z kolei zmodernizowane bloki biomasowe 100 MWe w ZE PAK SA posłużą m.in. do produkcji tzw. „zielonego” wodoru z elektrolizerów w elektrowni Konin. Warto podkreślić, że inwestycja ta polegała na konwersji starych bloków na węgiel brunatny. Wraz z oddaniem drugiego bloku biomasowego definitywnie zakończono działalność spalania węgla brunatnego w Elektrowni Konin.

Dzięki temu mieszkańcy miasta Konin, które jest głównym odbiorcą ciepła z tej instalacji od tego roku korzystają z ciepła, które jest wytwarzane w 100% ze źródeł odnawialnych – mówi Andrzej Janiszowski, wiceprezes zarządu ZE PAK SA.

 

Źródło: Zielona Gospodarka