Organizator:

Solaris otworzył halę magazynową i stację ładowania pojazdów bateryjnych

Podziel się

Stację ładowania pojazdów bateryjnych i nową halę magazynową otwarto w czwartek w terenie fabryki Solaris Bus & Coach w Bolechowie pod Poznaniem. Wartość obu inwestycji sięga w sumie ok. 80 mln zł.

Nowa hala o powierzchni 10 tys. m kw. zwiększa pięciokrotnie dotychczasową powierzchnię magazynową firmy. Charging Park Solarisa wspiera funkcjonalność Vehicle to Grid (V2G), dwukierunkowego przepływu energii między pojazdem a siecią elektroenergetyczną.

Wartość obu inwestycji to w sumie ok. 80 mln zł. Prezes zarządu Solarisa Javier Calleja podkreślił w czwartek, że są one bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju firmy. "Obie inwestycje otwieramy w szczególnym dla naszej branży momencie. Jako branża doświadczamy trudności związanych z dostawami, z inflacją. Ale my patrzymy długofalowo, w przyszłość" – powiedział.

Stacja ładowania pojazdów bateryjnych składa się z ośmiu stanowisk ładowań autobusów, w tym czterech stanowisk pod dachem oraz czterech plug-in. Służy do ładowania autobusów elektrycznych, autobusów wodorowych oraz trolejbusów.

Spółka przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji. Dariusz Michalak powiedział, że Solaris w najbliższym czasie zamierza stworzyć kosztem ok. 20 mln zł halę wodorową z linią produkcyjną przeznaczoną głównie do produkcji autobusów wodorowych.

 

Źródło: Zielona Gospodarka