Organizator:

Strefa edukacyjna - Warsztaty dla nauczycieli

Podziel się

 

Strefa edukacyjna

Warsztaty dla nauczycieli

24.04, poziom 2

14.30 – 16.00

 

Prelegenci:

Dr Katarzyna Iwińska Liderka Zespołu Transformacja Energetyczna i Koordynatorka projektu „Bezpieczny wodór”, COLLEGIUM CIVITAS

Dr inż. Łukasz Lindner, Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

Vaclav Bystransky, Horizon Educational 

Pomimo że wodór jest najliczniejszym pierwiastkiem we Wszechświecie posiadającym ogromny do wykorzystania w nowoczesnym systemie energetycznym, co ma niebagatelne znaczenie dla osiągnięcia zrównoważonej gospodarki, tematyka wykorzystania wodoru nie jest szeroko omawiana w krajowych programach nauczania. Co więcej, wraz z ciągłym wzrostem znaczenia i rozpowszechnieniem technologii wodorowych zwiększa się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników biznesowych i naukowych. Trend ten można zaobserwować zarówno na rynkach rozwijających się, jak i tych, gdzie technologie wodorowe są już (w pewnych obszarach działalności) powszechnie wykorzystywane. 

Celem programu odbywającego się w ramach strefy edukacyjnej jest dalsze wspieranie nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w zdobywaniu wiedzy z obszaru gospodarki wodorowej, wykorzystania odnawialnych źródeł energii, działań na rzecz ochrony klimatu, a także nabywania umiejętności niezbędnych w rozwoju kariery zawodowej w sektorze technologii wodorowych. Dzięki temu uczniowie będą mieli większą szansę stać się przyszłymi specjalistami i  naukowcami, którzy będą kształtować przyszłość Wielkopolski pod względem gospodarczym i środowiskowym.