Organizator:

Wodór szansą dla MŚP

Podziel się

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza na konferencję biznesową "Wodór szansą dla MŚP" na temat nowych usług i produktów, które powstają w oparciu o technologie wodorowe. Konferencją odbędzie się w pierwszym dniu Forum H2POLAND na poziomie 1 Poznań Congress Center, w godzinach 12:00-15:00.

Wielkopolska dostrzega korzyści związane z wykorzystaniem technologii wodorowych.  Upatruje w nich szansy na przyspieszenie rozwoju gospodarczego regionu. Jeśli chcemy dotrzymać kroku liderom ruchu na rzecz gospodarki wodorowej, musimy działać tu i teraz - mówi Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Współpracujemy w ramach  Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, zrzeszającej biznes, naukę, samorządy oraz środowiska obywatelskie. Realizujemy projekty o tematyce wodorowej. Przygotowujemy Wielkopolską Strategię Wodorową - dodaje.

Zobacz wywiad z Jackiem Bogusławskim - Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Dlatego nie mogło zabraknąć udziału Samorządu Województwa Wielkopolskiego w tak ważnym dla rozwoju gospodarki wodorowej wydarzeniu. Jesteśmy Regionem Gospodarzem H2POLAND - Środkowoeuropejskiego FORUM Technologii Wodorowych, które odbędzie się 17-18 maja 2022 r. na terenie MTP. Wydarzeniu towarzyszyć będą spotkania i debaty z udziałem polityków, ekspertów, przedstawicieli biznesu i nauki.

H2Wielkoposka - kierunek wodór

Samorząd Województwa Wielkopolskiego Popularyzuje tematykę gospodarki wodorowej w ramach spotkań i konferencji w cyklu H2Wielkopolska – kierunek wodór oraz konkursów dla młodzieży, m.in. „HydroGen – Wodorowe Pokolenie – Wielkopolska 2050”. Zapoczątkowaliśmy inicjatywę „Szkoła Wodorowa”, skierowaną do szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych. Wzmacniamy Wielkopolską Dolinę Wodorowej, by polskie regiony mogły włączyć się jako istotni gracze w tworzonym europejskim przemyśle wodorowym.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Punktem programu, szczególnie ważnym dla sektora MŚP, będzie z pewnością konferencja "Wodór szansą dla MŚP", która odbędzie się 17 maja, w godzinach od 12.00 do 15.00 w Poznań Congress Center.

Wodór szansą dla MŚP!

Organizacja konferencji "Wodór szansą dla MŚP" ma sprzyjać nawiązywaniu kontaktów, transferowi wiedzy i technologii, umożliwiając podejmowanie decyzji odnośnie planowania  rozwoju  firmy i inwestowania w technologie przyszłości, a tym samym budowę nowoczesnej gospodarki wokół firm już istniejących, jak również start-upów.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ODBIERZ BILET!

Zapraszamy szczególnie:

  • przedsiębiorców chcących zainwestować w  technologie przyszłości i zbudować sieć kontaktów;
  • naukowców zainteresowanych nowymi technologiami zeroemisyjnymi i poszukującymi innowacyjnych rozwiązań dla biznesu;
  • samorządowców poszukujących rozwiązań niskoemisyjnych w swojej gminie, pragnących szerzyć ideę społeczeństwa wodorowego

17 maja 2022, godz. 12:00-15:00 | MTP,  Poznan Congress Centre, Poziom 1, Sala C

Szczegółowe informacje o konferencji "Wodór szansą dla MŚP" znajdują się na stronie www.h2msp.pl

REJESTRACJA PROGRAM MÓWCY

Zapraszamy na stoisko Gospodarza Regionu H2Wielkopolska, gdzie porozmawiamy o współpracy. Na stoisko zapraszają też wielkopolskie firmy, biorące udział w audytach oraz doradztwie ekspertów z obszaru technologii wodorowych. Oni już są H2Ready!

17 maja zapraszamy szczególnie na Blok Społeczny oraz wydarzenia towarzyszące, w tym konferencję Wodór szansą dla MŚP, których organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego!

CYKL DEBAT O TEMATYCE SPOŁECZNEJ | 17 maja 2022 r. godz. 10.30 – 16.00

Społeczeństwo wodorowe, sen to czy marzenie? Z tym pytaniem zmierzą się zaproszeni goście i eksperci w cyklu debat poświęconych tematyce społecznej.

ZOBACZ PROGRAM I DNIA!

Spotkanie sieciujące JST | 17 maja 2022 r. godz. 9:30 – 16.00

Spotkanie sieciujące organizowane w ramach projektu pn.: „Standardy obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego (JST) Województwa Wielkopolskiego” dotyczyć będzie wymiany wiedzy, dobrych praktyk oraz doświadczeń z zakresu przygotowania do inwestycji oraz współpracy z inwestorem z branży OZE. .

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

FESTIWAL NAUKA DLA WODORU | 17 maja 2022 r. godz. 10.00 – 16.00

Festiwal Nauka dla Wodoru to wspólne przedsięwzięcie poznańskich Uczelni, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Festiwalowi Nauka dla Wodoru przyświeca idea popularyzowania wiedzy na temat technologii nisko i zeroemisyjnych

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Start-up Day | 17 maja 2022 r. godz. 10.00 – 13.30

Start-up Day – to wydarzenie pomagające osobom przedsiębiorczym w realizacji marzeń i idei, wspierające generowanie nowych pomysłów biznesowych, wymianę doświadczeń i kontaktów oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy start-upami, dojrzałymi firmami i organizacjami publicznymi, które doceniają potencjał technologii nisko i zeroemisyjnych ze szczególnym uwzględnieniem wodoru.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!